Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Kroměřížští ortopedové provedli první TEP ramene

První totální endoprotézu ramenního kloubu provedli v uplynulých dnech lékaři Ortopedického oddělení Kroměřížské nemocnice a.s. Tímto výkonem nejen dovršili komplexnost spektra výkonů prováděných v oblasti ramene a dalších velkých kloubů, ale především potvrdili upevnění pozice ortopedického oddělení mezi špičkovými pracovišti.


Celkovou náhradu ramenního kloubu takzvanou reverzní formou provedli lékaři u starší pacientky, která trpěla velkými bolestmi a nebyla schopna s rukou náležitě pohybovat.


„Po tomto operačním výkonu dojde k postupnému odeznění bolesti, výraznému zlepšení a obnovení hybnosti, samozřejmě za předpokladu náležité rehabilitace,“ uvedl operatér Jan Hoplíček s tím, že pacientku nyní čeká zhruba půlroční rekonvalescence spojená mimo jiné s pobytem v lázních.


„V Kroměříži jsme tento druh operace provedli vůbec poprvé. Tento zákrok je určen pro pacienty, u nichž došlo k nevratnému opotřebení ramenního kloubu a již neexistuje jiná možnost léčby. Jedná se například o starší pacienty, kteří již nejsou kvůli bolesti a velmi omezené hybnosti schopni zvládat běžné denní úkony, jako je například učesání se nebo podání předmětu z výšky. Samozřejmě je zákrok vhodný také u osob, které prodělaly vážný úraz v oblasti ramene,“ nastínil doktor Hoplíček.

 

tep_2.jpeg


„Chceme však nadále s vyhlášenými pracovišti u nás i v zahraničí v této oblasti spolupracovat a předávat si s nimi vzájemné zkušenosti,“ doplnil primář oddělení Moheb Rafi s tím, že například již v měsíci listopadu bude v Kroměříži provedena operace za účasti docenta Vladimíra Friče z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze.


Ortopedické oddělení Kroměřížské nemocnice a.s. je vyhlášeno kvalitní operativou, a to nejen v oblasti totálních endoprotéz kolen a kyčlí. Tyto operace se v Kroměříži provádějí už bezmála 25 let a s příchodem lékaře Jana Hoplíčka bylo možné toto spektrum rozšířit o TEP ramene.


„Pan asistent má v této oblasti dlouholeté zkušenosti a moc dobře ví, jak se náhrady tohoto kloubu v průběhu let zdokonalovaly, až dosáhly své současné vysoké úrovně. Také proto je skvělé, že jsme tuto operativu zahájili právě nyní, kdy je endprotéza opravdu do detailu vypracovaná,“ uzavřel Rafi.

 

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy