Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Napište nám Facebook Instagram Nahoru

Kroměřížská nemocnice pomáhá mladíkovi hledat dárce kostní dřeně

S velmi vážným onemocněním ve formě rakoviny krve, neboli leukémie, bojuje dvaadvacetiletý Tomáš Naď z Kroměříže. Pomoci mu může každý tím, že se přihlásí do registru dárců kostní dřeně a nechá si udělat potřebná vyšetření, která ukáží, zda bude vhodným dárcem.

Do registru dárců kostní dřeně je přitom možné se nechat zařadit na Transfuzním a hematologickém oddělení Kroměřížské nemocnice. „Vítáni jsou dárci ve věku 18 až 35 let, kteří jsou bez zdravotních potíží. U nás jim budou odebrány dva mililitry žilní krve, vyplněn dotazník a informovaný souhlas a proveden odborný pohovor,“ vysvětlila lékařka oddělení Eva Zdráhalová.

Registrace probíhá každé pondělí, čtvrtek a pátek mezi 10. a 12. hodinou, případně v jiný čas po předchozí telefonické domluvě na číslech 573 322 417 nebo 573 322 375. S sebou si musí zájemci o registraci přinést platný občanský průkaz a průkaz zdravotní pojišťovny.

Další informace naleznou zájemci na webových stránkách Kroměřížské nemocnice www.nem-km.cz v sekci Pacienti, oddělení Transfuzní a hematologické.

Další informace:

    Veronika Klímová
    Tisková mluvčí Kroměřížské nemocnice a.s.
    Tel.: (+420) 731 640 437
    E-mail: veronika.klimova@nem-km.cz

 

« Zpět do kategorie

 

Rychlé odkazy