Napište nám Facebook Nahoru

ROK DIALÝZY

Ve spolupráci se Zlínským krajem bude v Kroměřížské nemocnici do konce roku 2017 připraveno nové dialyzační středisko. Vznikne rozšířením a následně rekonstrukcí stávající budovy N. Cílem je zlepšení kvality a větší komfortnost služeb dialyzovaných pacientů.

 

logo_rokdialyzy.jpg

 

Co je dialýza?

Dialyzační péče je nezbytná pro život pacientů se selháním ledvin. Principem dialýzy je čištění krve, které u nemocného nahrazuje činnost nefunkčních ledvin. Pomáhá odstranit z těla odpadní látky a přebytečné tekutiny, což jinak obstarávají ledviny zdravé. Bez možnosti dialýzy by pacient během několika dnů zemřel. Pravidelnou dialýzou se jeho život prodlouží o několik let.

 

Kdo dialýzu využívá?

K selhání ledvin dochází z mnoha příčin a trpí jím většinou lidé starší 65 let. Nejvíce postihuje dlouholeté diabetiky, osoby s vysokým krevním tlakem nebo ty, jimž selhaly ledviny z důvodu zánětlivého či vrozeného onemocnění. Stává se však, že onemocní i mladí lidé některým typem autoimunitního postižení ledvin. Hemodialýza obvykle probíhá dvakrát až třikrát týdně po dobu 4-5 hodin. Pacient stráví v průměru 600 - 700 hodin ročně v nemocničním prostředí.

 

Co již Kroměřížská nemocnice v této oblasti nabízí?

  •  profesionální a vzdělaný personál                                       
  •  kvalitní přístroje                                                                         
  •  příjemný kolektiv                                                                                     
  •  dlouholetou tradici

 

Zapojte se do celoročního projektu

Rozšířené prostory dialýzy bude třeba vybavit. Zdravotnické přístroje a veškeré potřebné vybavení dialyzačního střediska zajišťuje Kroměřížská nemocnice a.s.. Chceme se o to postarat spolu s našimi partnery a podporovateli. Zapojit se můžete i Vy.

Každý dar, ať už finanční či věcný, je podložen darovací smlouvou. Na stránkách nemocnice www.nem-km.cz Vám v průběhu roku budeme přinášet informace o tom, jak se projekt vyvíjí, jak stavba pokročila a co všechno už jsme i díky Vám nakoupili.

 

Jak můžete pomoci?

Finančním příspěvkem v hotovosti nebo zasláním na účet Kroměřížské nemocnice v jakékoliv výši. Vyhovuje Vám spíše jiná forma? Můžete přispět na zakoupení konkrétního vybavení a my na něm uvedeme Vaše jméno. Číslo účtu pro finanční dary: 219937762/0600.

V hotovosti lze poskytnout finanční dar na pokladně Kroměřížské nemocnice a.s., budova C, 1 patro, kde Vám bude vystaven příjmový pokladní doklad prokazující poskytnutí daru, jeho výši a účel.

 

 

Partneři projektu:

 

dc4.jpg

   logo.gif        

 

 

 

 

 

 

logo_2.png

 

 

 

 

 

   

       Město Hulín

 hulin.jpg

                       Obec

                    

   Obec Zdounky      zdounky.jpg

     

   Obec Chvalčov

obec_chvalcov.jpg

                          Obec Rusava

                      obec_rusava.jpg

 
     

     Obec Roštín

038036.jpg

   

 

Děkujeme

   

 

 

 

   

Kontaktní osoba:

    Radek Láník
    Marketing Kroměřížské nemocnice a.s.
    Tel.: (+420) 731 640 439
    E-mail: radek.lanik@nem-km.cz

 

Rychlé odkazy