Historie RDG oddělení

Radiodiagnostické oddělení před II. světovou válkou součástí interního oddělení a pracovalo pod vedením primáře MUDr. Kozy.

V r. 1940 otevření samostatného RTG oddělení v dnešní budově B, primářem MUDr. Metoděj Vykydal

V letech 1965-1969 primářem MUDr. Josef Slanina.

V letech 1969-1990 primář MUDr. Václav Ticháček – modernizace oddělení – televizní řetězec
místo      snímkování ze štítu, vyvolávací automaty, počátek angiografických vyšetření,                                 od r. 1986 rozvoj ultrasonografické diagnostiky.

V letech 1990 – 2000 primářkou oddělení MUDr. Sylva Valihrachová – rozvoj angiografií a
sonografie, od r. 1997 i konvenční CT.

V letech 2000 – 2015 primářem oddělení MUDr. Ladislav Hronec – spirální CT a nová angiolinka a    skiaskop. přístroje – nové vyš. postupy a moderní vyšetřovací metody (DSA, široké spektrum CT výkonů, ERCP...)

Od r. 1999  počítačová síť a nemocniční informační systém

V r. 2000 zásadně moderně zrekonstruované RTG pracoviště v budově B včetně RTG přístrojů

V r. 2014 kompletní digitalizace RTG oddělení.

V r. 2015 nové 64-multislice CT

V r. 2016  kompletní výměna RTG přístrojů  v budově B, nový UZ přístoj