Kroměřížská nemocnice chystá opět akce k prevenci melanomu

den_melanomu_2018_small.jpg

Evropský den melanomu si opět v letošním roce připomenou opět také zdravotníci Kroměřížské nemocnice, jejímž zakladatelem je Zlínský kraj.

S přibývajícími slunečnými dny stoupá i doba vystavení kůže slunečnímu záření a objevují se také první sluneční ekzémy. Proto je nyní vhodné navštívit poradnu pro pigmentové névy, kde odborníci vyšetří a zanalyzují znaménka a další pigmenty na kůži.

Součástí vyšetření kůže bude také poradenství o vhodném ošetřování kůže a výběru lékařské kosmetiky. Důležité je tuto prevenci nepodcenit zejména v případě, že se objeví zvětšování, svědění nebo dokonce krvácení ze znamének. V takovém případě totiž může jít i o život.

Specializované vyšetření znamének se v Kroměřížské nemocnici uskuteční dne 25. dubna 2018, a to v nové lékárně sídlící v budově vrátnice. Tady bude přítomná kožní lékařka mezi 10. a 14. hodinou, která zájemce vyšetří a případně objedná k dalším vyšetřením.

Celá akce prevence vzniku melanomu je podpořena akčním prodejem specializovaných přípravků určených k bezpečnému slunění v lékárnách Kroměřížské nemocnice.

PŘIJĎTE SI NECHAT VYŠETŘIT MATEŘSKÁ ZNAMÉNKA

KDE: Nová lékárna (u výjezdové brány)
KDY: 25. 4. 2018 10.00 - 14.00 hod.