Prvním miminkem je letos Matěj

Téměř celý 1. leden čekala Kroměřížská nemocnice a.s., jejímž zakladatelem je Zlínský kraj, na první miminko roku 2018. Přesně ve 23:00 hodin se jím nakonec stal Matěj Sum z Kroměříže. Chlapeček přišel na svět jako prvorozené miminko paní Renaty Křížové, při narození vážil 3430 gramů a měřil 50 centimetrů.

Za malým Matějem dorazila hned ve středu milá návštěva v podobě zástupců vedení nemocnice a také představitelů města Kroměříže v čele se starostou Jaroslavem Němcem, který tak zároveň přivítal do života prvního občánka Kroměříže. Matěj byl obdarován plyšovými hračkami, plenami a z rukou představitele města také obálkou s finančním darem a velkou kyticí růží.

V roce 2017 se v Kroměřížské nemocnici narodilo celkem 661 dětí při 660 porodech. Děvčátek přišlo na svět 337, chlapců pak 324. Porodnice tak opět zaznamenala nárůst počtu porodů. Zatímco v roce 2014 jich bylo 588, o rok později již na oddělení rodilo 628 maminek, v roce 2016 bylo v kroměřížské porodnici 655 rodiček a v roce minulém již 660. Gynekologicko-porodnické oddělení je vyhledávané pro svou rodinnou atmosféru a individuální přístup, díky němuž se maminky cítí více v klidu a bezpečí.

Další informace:

Veronika Klímová
    PR manažer Kroměřížské nemocnice a.s.
    Tel.: (+420) 731 640 437
    E-mail: veronika.klimova@nem-km.cz