Kroměřížská porodnice dostala vánoční dárky

Doslova plno bylo pod vánočním stromečkem na Gynekologicko-porodnickém oddělení Kroměřížské nemocnice a.s., jejímž zakladatelem je Zlínský kraj. Dlouholetý partner naší nemocnice, holešovská společnost Elko Lighting, s.r.o., daroval na oddělení pomůcky v hodnotě patnáct tisíc korun. Nechyběly mezi nimi například kojící polštáře, relaxační míče, rehabilitační pomůcky či mobilní ventilátory.

„Jsme potěšeni, že naše spolupráce funguje tak dlouho a tak dobře a jsme velmi rádi, že jsme mohli opět nemocnici podpořit, protože je na odděleních vidět velký pokrok a snaha o zpříjemňování prostředí pro pacienty,“ uvedl při předání jednatel společnosti Martin Gahura.

Gynekologicko-porodnické oddělení Kroměřížské nemocnice a.s. prošlo v uplynulých letech rozsáhlou modernizací. Přímo v prostorách porodních sálů vznikl rodinný porodní pokoj, který nabízí maminkám domovské a útulné prostředí. Oddělení šestinedělí pak bylo zmodernizováno v uplynulých týdnech, kdy se celé prostory prozářily novými barvami a vstup na oddělení nově zajišťují elektronické automatické dveře.

O popularitě oddělení, které se pyšní zejména rodinným přístupem, svědčí také vzrůstající počet porodů. Zatímco v roce 2014 jich bylo 588, o rok později již na oddělení rodilo 628 maminek a v roce loňském bylo v kroměřížské porodnici 655 rodiček.

porodnice_2_2000.jpg

porodnice_1_2000(1).jpg

Další informace:

Veronika Klímová
   PR manažer Kroměřížské nemocnice a.s.
   Tel.: (+420) 731 640 437
   E-mail: veronika.klimova@nem-km.cz