Plicní oddělení připravuje akci k prevenci CHOPN

Další z řady osvětových akcí, jejichž cílem je prevence vážných onemocnění, připravuje plicní oddělení Kroměřížské nemocnice a.s., jejímž zakladatelem je Zlínský kraj. Již tento čtvrtek a pátek, tedy 24. a 25. listopadu, bude totiž možné bez předchozího objednání bezplatné vyšetření na příznaky takzvané chronické obstrukční plicní nemoci.

Plicní ambulance bude zájemcům k dispozici v těchto dnech od 7:00 do 14:30 hodin a nabídne cílená vyšetření plic. Ta jsou určena jak pro ty, kteří na sobě pozorují dechové potíže, tak pro zájemce, kteří chtějí zjistit, jak na tom aktuálně jejich plíce jsou.

Touto nemocí jsou ohroženi především kuřáci nebo lidé, kteří pracují v zakouřeném či prašném prostředí, nebo v rámci svého povolání manipulují s chemikáliemi. A právě zejména pro tyto rizikové osoby jsou tyto preventivní dny určeny.

Další informace pro média:

Veronika Klímová
    Tisková mluvčí Kroměřížské nemocnice a.s.
    Tel.: (+420) 731 640 437
    E-mail: veronika.klimova@nem-km.cz