Kroměřížská nemocnice chystá měsíc prevence melanomu

Evropský den melanomu si v letošním roce připomenou opět také zdravotníci Kroměřížské nemocnice, jejímž zakladatelem je Zlínský kraj. A vzhledem k úspěchu a zájmu, který provázel loňský ročník, bude prevenci tohoto rizika věnován celý měsíc květen.

S přibývajícími slunečnými dny stoupá i doba vystavení kůže slunečnímu záření a objevují se také první sluneční ekzémy.

„Proto je nyní vhodné navštívit poradnu pro pigmentové névy. Naše ambulance, která je vybavena digitálním dermatoskopem, jenž umožňuje analýzu a dokumentaci kožních projevů, se bude v pondělí 9. května věnovat zejména těmto vyšetřením. Disponujeme také zákrokovým sálem, kde následně provádíme odstraňování podezřelých projevů znamének, které budou dále vyšetřovány v akreditovaných histologických laboratořích,“ vysvětlil primář kožního oddělení Josef Ptáček.

Součásti vyšetření kůže bude podle primáře také informace o vhodném ošetřování kůže a výběru lékařské kosmetiky. „Důležité je tuto prevenci nepodcenit zejména v případě, že se objeví zvětšování, svědění nebo dokonce krvácení ze znamének, může jít i o život,“ upozornil Ptáček.

Specializované vyšetření známek se pak zopakuje ještě jednou, a sice v pondělí 30. května, tentokrát v prostorách nové lékárny Kroměřížské nemocnice sídlící v budově vrátnice. Mezi 10. a 14. hodinou tady bude opět přítomná kožní lékařka, která zájemce vyšetří a případně objedná k dalším vyšetřením.

Celá prevence vzniku melanomu pak bude po celý měsíc podpořena akčním prodejem specializovaných přípravků určených k bezpečnému slunění právě v lékárnách Kroměřížské nemocnice.

Další informace pro média:

Veronika Klímová
    Tisková mluvčí Kroměřížské nemocnice a.s.
    Tel.: (+420) 731 640 437
    E-mail: veronika.klimova@nem-km.cz