Kroměřížská nemocnice zlepšila fungování LPS

Lékařská pohotovostní služba Kroměřížské nemocnice a.s., jejímž zakladatelem je Zlínský kraj,  funguje pro dospělé od 15. ledna v novém režimu.

„Do služeb se zapojila řada nových lékařů z řad praktických lékařů, díky čemuž můžeme zlepšit a zkvalitnit služby pro pacienty,“ uvedl náměstek LPP Jiří Javora.

Nově také sloužící lékaři nejezdí ohledávat zemřelé, nenastane tedy situace, že pacient dorazí na pohotovost a musí na lékaře čekat do jeho návratu z terénu. „Ordinační časy zůstávají stejné, tedy ve všední dny od 17 do 20 hodin, o víkendech a státních svátcích pak od 8 do 20 hodin,“ doplnil Javora.

Budova LPS pro dospělé se nachází v přízemí budovy L, kde je o víkendech a státních svátcích v provozu také stomatologická pohotovost. Ve stejné budově pacienti naleznou také například transfuzní či onkologické oddělení.

Další informace:

Veronika Klímová
    Tisková mluvčí Kroměřížské nemocnice a.s.
    Tel.: (+420) 731 640 437
    E-mail: veronika.klimova@nem-km.cz