Prvním miminkem nemocnice je Amálka

Hned dvojí vítání novorozených občánků se odehrálo v uplynulých dnech v Kroměřížské nemocnici. V pátek 2. ledna přivítal náměstek hejtmana Zlínského kraje Lubomír Nečas spolu s náměstkem Kroměřížské nemocnice pro LPP Jiřím Javorou a hlavní sestrou nemocnice Marií Christovovou malou Amalii Frodlovou, která se stala prvním miminkem narozeným v Kroměřížské nemocnici v roce 2015, v pondělí 5. ledna pak starosta Kroměříže Jaroslav Němec a předseda představenstva Kroměřížské nemocnice Lenka Mergenthalová přivítali první občanku města Sáru Mičákovou, která se v kroměřížské porodnici narodila 2. ledna.

Amalie Frodlová, která přišla na svět 1. ledna 2 minuty před třetí hodinou ranní, je druhou dcerou Andrey a Pavla Frodlových, kteří žijí v Žopech u Holešova. Při narození vážila 3480 g a měřila 49 centimetrů. Sára Mičáková se narodila 2. ledna v 5:49 hodin, její porodní váha byla 3660 g a měřila 51 centimetrů.

Oběma holčičkám, stejně jako dalším narozeným miminkům, přeje Kroměřížská nemocnice mnoho štěstí, zdraví a lásky a jejich rodičům mnoho šťastných společných chvil.

Další fotografie z vítání malé Amálky Frodlové naleznete na Facebooku Kroměřížské nemocnice a.s.

Další informace:

Veronika Klímová
    Tisková mluvčí Kroměřížské nemocnice a.s.
    Tel.: (+420) 731 640 437
    E-mail: veronika.klimova@nem-km.cz